Satko Araç Takip Sistemleri     Telephone_icon_big_white 0850 288 4 400

Araç Takip Nasıl Çalışır

Home / Homepage / Araç Takip Nasıl Çalışır


x

1. Satko Araç Takip Sistemin Montajı

Satko Araç Takip Sistemin montajı Teknik Servislerimiz tarafından yapılıyor.  Gerekli testler yapıldıktan sonra, plaka, marka , model, ve odometre bilgileri sisteme tanıtılıyor.  Bu şekilde araçları plaka ve isimlerinden takibi mümkün oluyor.  Ayrıca odometre bilgisi sayesinde araçarın bakım ihtiyaçları takip ediliyor.
x

2. Satko Müşteri Eğitimi

Montajdan sonra eğitim ekibimiz devreye giriyor.  Hafta içi her gün, günde iki defa eğitim kurslarımız var.  Kurslar on-line ve çanlı olarak veriliyor.  Müşteri ile beraber araç bilgiler, kullanıcı haklar, günlük raporlar, ve uyarı mesajların kurulumu yapılıyor. Eğitimlere her zaman katılma imkanı var.  Yeni kullanıcılar, veya farklı işlem yapmak isteyen kullanıcılar her zaman katılabilir.  Özel sorusu olan kullanıcılar her zaman teknik destek birimimizi arayarak, veya destek@satko.com.tr adresine e-posta olarak cevap alabilirler.
x

3. Satko Opsiyonel Sensörler ve İlave Birimler

Montajı yapılan Satko ilave birimlerin kurulumu ve eğitimi yapılıyor.  Mesajlaşma, sürücü tanıma, araç yakıt ve sürücü performans, motor blokaj, ısı sensörler,  damper ayarlar, kapı sensorler ve diğer opsiyon-el  birimlerin arayüz entegrasyonu ve raporlama faaliyetleri kullanıcılara açılıyor.
x

4. Araç Takip Birimi İletişim Kuruyor

Araç Takip birimin hafızasında toplanan konum veriler, araç ve sürücü aktivite bilgiler kablosuz şebekeler üzerinden Satko Veri Merkezine iletiliyor. Avea, Turkcell, ve Vodafone GSM şebekelere ile olan ara-bağlantılarımız sayesinde SATKO APN’ı kullanan araç takip birimler GSM şebekelerden Satko veri merkezine bağlanıyor.
x

5. Araçtan Gelen Veriler Veri Merkezinde İşleniyor

Araçlardan gelen tüm veriler veri merkezimizdeki serverlarda işleniyor ve yedekli veri depolama sistemimizde kayıt altına alınıyor.  Araç verilerin değerlerine göre gereken uyarılar (aşırı hız, özel bölge giriş/çıkış, aşırı bekleme, bakım hatırlatması, vs.) gönderiliyor.
x

6. Kullanıcılarımız İnternet Üzerinden Araçlarını Kontrol Ediyor

Kullanıcılarımız İnternet üzerinden bilgisayar, tablet, veya akıllı telefon ile bağlanıp araçlarını izliyor, kontrol ediyor, ve yönetiyor. Satko Araç Takip arayüzü üzerinden ve Apple IOS, ve Android yazılımlarımız üzerinden araçların hızlarını, izlemiş oldukları güzergahı, duraklama yaptıkları yerleri, ve daha bir çok bilgiyi on-line olarak bilgisayarınız, tabletiniz, veya akıllı telefonunız dan takip edebilirsiniz.
1. Satko Araç Takip Sistemin Montajı
Satko Araç Takip Sistemin montajı Teknik Servislerimiz tarafından yapılıyor. Plaka, Marka , Model, ve Odometre bilgileri sisteme tanıtılıyor.
2. Satko Müşteri Eğitimi
Montajdan sonra eğitim ekibimiz devreye giriyor.  Hafta içi her gün, günde iki defa eğitim kurslarımız var.  
3. Satko Opsiyonel Sensörler ve İlave Birimler
Montajı yapılan Satko ilave birimlerin kurulumu ve eğitimi yapılıyor. Mesajlaşma, sürücü tanıma, araç yakıt ve sürücü performans, motor...
4. Araç Takip Birimi İletişim Kuruyor
Araç Takip birimin hafızasında toplanan konum veriler, araç ve sürücü aktivite bilgiler kablosuz şebekeler üzerinden Satko Veri Merkezine iletiliyor....
5. Araçtan Gelen Veriler Veri Merkezinde İşleniyor
Araçlardan gelen tüm veriler veri merkezimizdeki serverlarda işleniyor ve yedekli veri depolama sistemimizde kayıt altına alınıyor.
6. Kullanıcılarımız İnternet Üzerinden Araçlarını Kontrol Ediyor
Kullanıcılarımız İnternet üzerinden bilgisayar, tablet, veya akıllı telefon ile bağlanıp araçlarını izliyor, kontrol ediyor, ve yönetiyor....