“Dijital Takografta bir adım öndeyiz”
Takograf ve Sürücü Kartı Verileriniz RTDS ile Güvende

Sürüş ve dinlenme süreleri ile trafik kural ihlalleri dijital takograflar aracılığıyla denetlenmektedir. Kara Yolları Mevzuatına göre firmaların sürücü kartı verilerini 28 günde bir, takograf verilerini ise 3 ayda bir indirerek arşivlemesi gerekmektedir. RTDS (Dijital Takograf Veri İndirme), sürücü kartı ve araç takograf dosyalarının zamanında ve yasal gerekliliklere göre indirmenin en kolay ve en akıllı yoludur. Gerekli verilerin araca gitmeye gerek duymadan veya aracın geri dönmesini beklemeden uzaktan indirilmesine ve arşivlenmesine olanak sağlayan RTDS, zaman ve maliyet tasarrufu ile öne çıkan oldukça kullanışlı ve efektif bir çözümdür.

Dijital Takograf
Entegrasyonunun Faydaları

Takograf ve Sürücü Kartı Verilerinin
Merkeze Uzaktan Aktarımı

Mevcut sistemlerde araçlardan tek tek toplanan veriler, RTDS çözümü ile birlikte sürücünün bile haberi olmadan şifreli dosyalar halinde kolay bir şekilde doğrudan merkeze aktarılabilir. Aktarılan verilerin arşivlenmesi ve analizine de olanak sağlayan çözüm sayesinde sürücülerin sürüş davranışları ve araç kullanım süreleri anlık olarak izlenebilir, düzenlenen otomatik uyarılar ile trafik kural ihlallerinden doğan cezaların önüne geçilebilir.
Satko Dijital Takograf Entegrasyonu'nun faydalarını gösteren görsel

Çalışma ve Dinlenme
Süreleri Takibi

Dijital takograf çözümü ile araçların çalışma ve dinlenme saatleri hem aracı kullanan sürücü hem de merkez tarafından anlık olarak takip edilebilmektedir. Bu takip, şirketlere denetim kolaylığı sağlarken sürücüler üzerinde de bir otokontrol sistemi oluşturmaktadır. Günlük, haftalık veya iki haftalık verilerin analizi ve raporlanması sonucunda verimlilik ve performans raporları sunan sistem sayesinde, iyileştirme ve geliştirme çalışmaları daha efektif bir şekilde yürütülebilir. Takibin çift taraflı görüntülemeye olanak sağlamasından doğan şeffaflığı sayesinde, firma ve sürücüler arasında çalışma saatleri üzerine çıkabilecek herhangi bir anlaşmazlık önlenmiş olacaktır.