Filo Yönetim Sistemi ile Performansınızı Maksimuma Çıkarın!

Filonuzdaki araçların uydu konumları ve hızları ile sürücülerin fren kullanımları, takograf verileri ve daha fazlasını içeren tüm performans girdilerinin ayrıntılı özetlerini üreten Filo Yönetim Sistemi, filo performansınızı optimize etmek için bilmeniz gereken her şeyi size akıllı raporlamalar sayesinde sunar.

Filo Yönetim Sistemi ile filonuzu tam potansiyeline ulaştırabilir, çalışan verimliliğinizi artırabilir, işletme maliyetlerinizden %15'e kadar avantaj sağlayabilirsiniz.

Filo Yönetim
Sisteminin Faydaları

01

Daha Hızlı Kontrol

Çalışma saatlerinin anlık olarak izlenebilmesi sayesinde filodaki araç ve sürücüler her an kontrol altında tutulmuş olur. Suistimalleri minimize ederek sürücü mesailerinin daha verimli kullanılmasını sağlayan Filo Yönetim Sistemi sayesinde, çalışma saatleri ve mevzuat kaynaklı ihlallerden doğabilecek cezalara sebebiyet verebilecek durumlar önceden fark edilerek engellenebilir. Filo Yönetim Sistemi, takip konusundaki büyük başarısı ile AB Sürüş Saatleri ve Çalışma Süresi Direktifleri (WTD) gibi düzenlemelere de tam uyum sağlar.
02

Operasyonel
Verimlilikte Artış

Filo planlama, izleme, takip, yönlendirme ve müşteri hizmetleri gibi faaliyetlere ciddi bir zaman harcayan filo operasyon ekibinin iş yükünü azaltan Filo Yönetim Sistemi, ekibin verimliliğini artmasına ve konsantrasyonun daha kurumsal ve stratejik faaliyetlere yönlendirilmesine olanak tanır.
03

İletişim Maliyetlerinden
Tasarruf

Filo Yönetim Sistemi kapsamında sunulan mesajlaşma ve iş emirleri entegrasyonu sayesinde, haberleşme maliyetlerinde kayda değer bir tasarruf elde edilir. İletişimin sistem üzerinden yürütülmesinin yanı sıra, tüm İletişim verileri kayıt altında tutularak istenen süre boyunca saklanabilir.
04

Boş Sefer
Maliyetlerinden Tasarruf

Filo Yönetim Sistemi tarafından sunulan en yakın boş aracı ve çalışma saati mevzuatına göre uygun olan sürücüyü yüke yönlendirebilme olanağı sayesinde, boş kilometre toplamında ve boşa bekleme sürelerinde ciddi bir tasarruf sağlanır.
05

En Kısa Yol,
En az Kilometre

Sistemin sağladığı avantajlardan biri olan TIR Navigasyonu ile, yüksek tonajlı araçlar güncel ve doğru yönlendirme ile en uygun ve en kısa yoldan hedefe varır. Filo Yönetim Sistemi’nin sağladığı doğru navigasyon kullanımı özelliği, uzun vadede şirketinize kilometre kazancı olarak geri döner.
06

Yakıt Maliyetlerinden
Tasarruf

Filo Yönetim Sistemi tarafından sunulan KPI Performans raporları ile, aşırı hız, motorun boşa çalışma süresi ve fren kullanımı gibi sonuçlar izlenebilir. Yapılan geliştirmeler ile yakıt maliyetlerinde önemli bir iyileşme sağlanır. Aynı zamanda, gereksiz kilometreden dolayı oluşan fazla CO2 emisyonu da azalmış olur.
07

Dijital Takograf Verilerinin
İndirilmesinde Kolaylık

Mevzuat gereği sürücü ve araç verilerinin belirli aralıklarla indirilmesi ve arşivlenmesi gerekmektedir. Filo Yönetim Sistemi, araç takograf ve sürücü kartı verilerinin, sürücü müdahalesine gerek kalmadan doğrudan araç yolda iken indirilmesi ve arşivlenmesine olanak tanıyan mükemmel bir sistemdir.
08

Trafik Kazaları ve İhlallerde
Gözle Görülür Azalma

Filo Yönetim Sistemi kapsamında sunulan mesajlaşma ve iş emirleri entegrasyonu sayesinde, haberleşme maliyetlerinde kayda değer bir tasarruf elde edilir. İletişimin sistem üzerinden yürütülmesinin yanı sıra, tüm İletişim verileri kayıt altında tutularak istenen süre boyunca saklanabilir.